Komu vlastne slúži Európska únia a Národná rada Slovenskej republiky?

   Fajčenie elektronických cigariet - vaping - nadobudlo na celom svete obrovské rozmery. Jednak preto, že je o poznanie menej škodlivé, ako fajčenie tabaku (vyhýbam sa výrazu "zdravšie", veď ktoré fajčenie cigariet je zdravé?), jednak kvôli nižšej cene takéhoto "fajčenia". Výrobcovia tabakových cigariet si ale časom začali trhať vlasy, veď ročné straty v rádoch desiatok miliárd dolárov nie sú len tak ľahko stráviteľné. A tak začalo masívne mediálne masírovanie a vymývanie mozgov. Skoro každý deň sa dal, dokonca aj v tzv. serióznych médiách, nájsť článok o priam monštruóznej škodlivosti fajčenia elektronických cigariet, vrátane srdcervúcich varovaní pred nimi. To, koľko ľudí denne zomiera na následky fajčenia klasických tabakových cigariet, to už akosi nikoho nezaujímalo, dôležité bolo zverejniť tú príšernú nebezpečnosť vapovania. Ohurovali verejnosť číslami, ale nikdy tieto čísla neporovnali s tabakovými cigaretami!

   Podľa štúdie vedcov z amerického Lawrenceovho národného laboratória v Berkeley, publikovanej v časopise Environmental Science & Technology, je tým "najhorším" v e-cigarete akroleín, látka, ktorá silno dráždi zrak a dýchaciu sústavu. Pri vyfajčení jednej tabakovej cigarety sa fajčiarovi dostane do pľúc 2,4-62 mikrogramov akroleínu. Pri 15 potiahnutiach z e-cigarety je to 0,07-4,19 mikrogramov. Množstvo vytváraného akroleínu závisí aj od nastavenia teploty špirálky, pri nižších teplotách prudko klesá a naopak. Karcinogénny formaldehyd a acetaldehyd sa dá ťažko porovnávať: kým tabakový dym ich obsahuje kritické množstvá, v "dyme" z e-cigarety sú to voči tabakovému dymu zanedbateľné hodnoty. O dechte, oxyde uhoľnatom, ťažkých kovoch a ďalších viac ako 4000 škodlivinách v tabakovom dyme netreba snáď ani hovoriť! Vedúci výskumu, Hugo Destaillats, po skončení výskumu a porovnávania skonštatoval:
"Bežné tabakové cigarety sú supernezdravé. E-cigarety sú 'iba' nezdravé.

   Keď už bola verejnosť dôkladne uvarená a pripravená na otvorenie debát v Európskom parlamente, kde lobbisti Philip Morrisu a iných výrobcov tabakových výrobkov nepochybne poskytli na pravých miestach finančné stimuly, EP v podstate s nezáujmom prijal až tragikomickú legislatívu. A túto absurdnú, hlúpo-nezmyselnú legislatívu nepochopiteľne, vazalsky a tak isto bez záujmu a racionálneho posúdenia schválila aj Národná rada Slovenskej republiky!!! Neuveriteľné a nepochopiteľné - slovenskí zákonodarcovia prijali právne predpisy, ktoré sú nepriamou podporou užívania tabakových výrobkov a tým sú namierené proti zdraviu ľudí na Slovensku!

   A prečo tragikomickú? Nuž okrem zvýšenia dane napr. aj preto, že už sa náplne nesmú predávať v 30 ml fľaštičkách, ale iba v 10 ml fľaštičkách. Samozrejme, kúpiť si ich môžete aj liter. A aký je predpokladaný a vytúžený dôsledok? Cena 10 ml náplne dosiahla, či dokonca presiahla pôvodnú cenu 30 ml náplne, teda vzrástla o viac ako 300%. Počet vapérov veľmi neklesol, ale noví nepribúdajú, pretože cena za náplne teraz dosahuje cenu tabakových cigariet. A elektronické cigarety, aj keď sú výrazne menej škodlivé, ako tabakové, predsa len ten pôžitok z fajčenia úplne nenahradia. Takže výrobcovia tabakových výrobkov si mädlia ruky, čo tam po rakovine, čo tam po CHOCHP, čo tam po miliardách potrebných na liečenie fajčiarov! Potrebujú znovu navrátiť, či dokonca zvýšiť zisky z predaja tabakových výrobkov!

   Po tom, čo prebehli Goebbelsovské mediálne frašky s chemickým útokom v Dúme, po trápnych tančekoch MI5 a CIA v Salisbury či "Irackom omyle" so ZHN, takýmto správam o škodlivosti vapovania už uverí ozaj iba ľahko zmanipulovateľný človek. Presstitútky zverejnia za peniaze čokoľvek, hlavne, aby to bolo dobre zaplatené! Dnes, keď sú už zisky späť na pôvodných úrovniach, dnes už ale nenájdete článok o "škodlivosti" elektronických cigariet NIKDE! Môžete hľadať koľko chcete. Hľa, aký účinný liek a ako rýchlo sa našiel na vapérov, ako ľahučko sme ich zbavili toho zlozvyku oberať nás o zisky! A aby to všetko nebolo až také nápadné, aj kampane proti fajčeniu tabakových cigariet akosi potichúčky utíchli.

   Takže heslo dňa, perverzne stanovené Európskou úniou, je: "Fajčite, ale fajčite iba tabak! My dobre vieme, že je omnoho, omnoho škodlivejší, ale to nás vôbec nezaujíma!" Arogantná stratégia úplatkov a ziskov výrobcov tabakových produktov zvíťazila nad zdravým rozumom aj nad zdravím ľudí! Nakoniec, veď na to, aby mali nadnárodné, prevažne americké korporácie zaistené zisky, Európska únia, držiaca sa Čepičkovského hesla "Člověk budiž vždy na posledním místě našeho snažení", predsa pokorne slúži...

   Či?

   Veď pozrite si film "Boj o miliardu životů", ktorý ukazuje v plnej nahote svinstvá, ktoré sa na ľuďoch - fajčiaroch dopúšťajú tabakové firmy, farmaceutické korporácie či dokonca vlády a parlamenty štátov! Film je dabovaný do češtiny.
-dpSOFT-